Paslaugos

 

Daugėja neįvykusių konkursų į valstybės tarnybą

2018-03-13

2017-aisiais, atsižvelgdamos į Vyriausybės siekį mažinti valstybės tarnautojų skaičių bei laukiančią viešojo sektoriaus reformą, nemažai įstaigų „pristabdė“ konkursus į valstybės tarnybą. 2017 m. buvo paskelbta beveik 500 mažiau konkursų nei 2016 m. Visgi visiškai sustabdyti priėmimą į valstybės tarnybą neįmanoma, kad nesutriktų įstaigų darbas. Tik rasti žmonių į laisvas pozicijas sekasi vis sunkiau.

2017 m. buvo paskelbti 2629 konkursai į valstybės tarnybą, iš jų 772 neįvyko, t. y. 29,4 proc. visų paskelbtų konkursų. 2016 m. neįvyko 25,5 proc., konkursų, 2015 m. – 18,7 proc.

Kaip parodė Valstybės tarnybos departamento atlikta analizė, 31,3 proc. visų neįvykusių konkursų neįvyko, nes nei vienas iš reikalavimus atitinkančių pretendentų neatvyko į pokalbį įstaigoje; 31,2 proc. – nes konkurse nepareiškė noro dalyvauti nė vienas pretendentas; 18,8 proc. – nes pretendentai neatitiko bendrųjų ir specialiųjų reikalavimų.

Pernai vidutiniškai į vieną įvykusį konkursą pateikta 7,29 prašymo, 2016 m. 9,76 prašymo.

Pasak Valstybės tarnybos departamento specialistų, priežastys, kodėl taip daug konkursų nesulaukia pretendentų dėmesio arba į juos pateikusieji prašymus neatvyksta, gali būti įvairios. Kai kurių sričių specialistų tiesiog trūksta arba įstaigos negali jų prisitraukti dėl nekonkurencingo darbo užmokesčio. Kai kurie regionai yra nepatrauklūs darbuotojams, į juos nenori grįžti jauni žmonės, kurie yra aktyviausi konkursų į valstybės tarnybą dalyviai.

Ne paskutinėje vietoje ir tai, kad valstybės sektorius iki šiol darbuotojų ieško pasyviai – tiesiog paskelbia konkursą Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje, savo interneto svetainėje. Todėl pritraukia tik aktyviai ieškančiuosius darbo valstybės sektoriuje. O tų, kurie nesusimąsto apie valstybės tarnautojo karjerą ar šiuo metu keisti darbo neketina, šie skelbimai neretai nepasiekia.

Akivaizdu, kad pasyvios tarnautojų paieškos nebepakanka: reikia pasitelkti socialinius tinklus, į naujų darbuotojų paiešką įtraukti jau esamus, kaupti ankstesniuose konkursuose nelaimėjusių, bet potencialiai tinkamų pretendentų duomenų bazę ir kt.

Daugiau apie valstybės tarnautojų pritraukimą skaitykite valstybės tarnybos portale.

VALSTYBĖS TARNYBA SKAIČIAIS

Bendrųjų gebėjimų testas